Tel.: +420 724 188 933
Email: pavla.bartova@re-max.cz
Oficiální stránky: www.pavlaremax.cz

Níže najdete odpovědi na otázky často kladené zájemci o koupi bytu v Egyptě. Pokud zde nenajdete odpověď na otázku, která Vás zajímá, neváhejte mě kontaktovat.


Je na Vás, pro jakou cestu se rozhodnete. Nejjednodušší je podepsat smlouvu přímo se správcem resortu (obvykle je to dceřiná společnost developera), který byt pronajímá za Vás a dělíte se o výnos většinou v poměru 70:30 někdy 80:20 (větší část výnosu pro Vás). Správce pro vás také zajišťuje služby spojené s pronajímáním, jako úklid, praní prádla, kontrolu a převzetí bytu po ukončení pronájmu. Další možností je pronajímat přes Booking, AirBnB nebo přes zprostředkovatele v Egyptě (cestovní kancelář, realitní makléř), to je ale komplikovanější cesta. V takovém případě si související služby objednáváte u rezortu za dohodnuté ceny. Všechny způsoby lze kombinovat.

Některé rezorty nabízejí také smlouvu s garantovaným výnosem z pronájmu (obvykle kolem 5,5 % ročně). V takovém případě můžete svůj byt sami používat pouze velmi omezeně (obvykle 2 týdny v roce) a nejste oprávněni ho sami pronajímat. Doporučuji spíše uzavírat smlouvy typu 70:30, 80:20, bývá z nich vyšší výnos a byt můžete využívat pro své potřeby bez omezení.

Úspěšnost pronájmu z velké míry závisí na vybavení bytu. Rezorty často nabízejí majitelům balíčky nábytku, které jsou ale ve všech bytech stejné. Z vlastní zkušenosti vím, že je dobré se vybavením odlišit a byt udělat útulný, pohodlný a praktický (samozřejmě s tím pomohu). Správce zájemce o pronájem provádí více byty, když ten Váš bude hezký, zájemce si ho pravděpodobně vybere, protože všechny ostatní si budou podobné a cena pronájmu je stejná za všechny. Když správce uvidí, že se Váš byt pronajímá úspěšně, bude ho přednostně nabízet, aby si zajistil zákazníka.

Služby související s pronajímáním bytu, jako úklid a praní prádla, se objednávají u správce nemovitosti, který vám jejich cenu naúčtuje (pokud pronajímá za vás, jde cena této služby obvykle za správcem). Po ukončení nájmu sjednaného správcem má správce povinnost byt zkontrolovat a vyřešit případná poškození.

Copyright © Pavla Bártová  |  realitní makléřka  |  RE/MAX One  |  Všechna práva vyhrazena